اخضرات ادرس که دیدگاه سیاسی، دینی ، اجتماعی و فرهنگی را نشر می کند. نظرات سالم شما بنده راکمک خواهد کرد .
تاریخ:سه شنبه 30 فروردین 1390-09:37 ق.ظ

رخصتی های طولانی در دانشگاه بامیان.

طبق معمول بعد از پایان سمستری بهاری یک مدتی رخصتی در دانشگاه های افغانستان برای دانشجویا ن داده می شود و این رخصتی بشتر 15روز نیست اما در دانشگاه بامیان این اصول مراعات نمی شود اینجا بشتر از یک برج رخصتی در نظرگرفته می شود  وحالا بشتر از یک ماه است که درس ها در این دانشگاه تعطیل است و نه استادی حضور دارد و نه دانشجوی ..

با توجه به این که بامیان یکی از ولایات سرد سیر کشور و معیاری مدتی درسی نسبت به دیگه ولایات افغانستان متفاوت است در اینجا نسبت به وضعیت جوی هم در اغاز درس ها  و هم در قسمتی ختم درس ها مشکلات  وجود دارد  و تفاوت زیادی نسبت به سایری ولایات گرم سیر دارد.

این یک مشکل که عامل این مشکل کلان را می توان در مدیریت ضعیف وناکار امدی دانشگاه جستجو کرد و این مشکل بسیار خطر ناگ است و عدم برخورد قانونی با این وضعیت نا بسامان وضعیت را از این هم بدتر خواهد ساخت.

متاسفانه این مدیریت ناکار امد بعد از رفتند داکتر سروری مولای در این جا همچینان حاکم بوده وهست در اینده با این روندی فعلی حاکم خواهد بود.

اما وضعیت بسیار خراب و بدی  دیگری که در اینجا وجود دارد موضوع کیفیت درسی این دانشگاه است .این مشکل مشکلتر از عدم مدیریت ضعیف است در اینجا .

البته این مشکل در سطح دانشگاه های افغانستان است  این و ضعیت افغانستان شمول است اما در اینجا بدتر از همه جا است  .اول استادان اینجا به سویه ماستر بسیار کم است واگر است غیری حاضرهای  طولانی دارد  به گفته دانشجویان و به سویه داکتر فکر می کنم هیچ کس نیست  اینجا و همه استادان در این دانشگاه اغلب لیسانس هستند و انهم تجربه کافی در تدریس ندارد.

دانشجویان شکایت دارد استادانی که برای ما درس می دهد انها اگثرا همان چبتر های که خودی شان در جاهای دیگر خوانده همان هارا دوباره برای ما کاپی می کند وجالب این جا است که حتی همان پوش چبتر را که اسم استاد شان درج است هم نمی وردارد و این خودش عینی بی ظرفیتی این استاد را نشان می دهد که حتی توان این را ندارد که تا مطالب مفید وعلمیرا  برای شاگردان جمع اوری کند وفقط بلد است خوب کاپی کند و در اخیر نام خودش را بسیار به خط درشت نمی دانم اینجانب پویالی ............ نوشته  می کند .

از جمله دیپارتمنت جامعه شناسی این دانشگاه بعد از رفتنی بعضی استادان در بورسیه های  تحصیلی در کشورهای خارجی وضعیت شان  از هم پاشیده است افرادی که در این دیپارتمنت درس می دهد همه دانشجویان را دل سرد ساخته است و تنها چیزی که اهمیت دارد در این دیپارتمنت دادنی نمره های کدری وفوق العاده بر اساس دوستی های شخصی وفامیلی است که این کار خودش برای دانشجویان که دوست خوب از نوع دختر یا دوست پسری صمیمی برای این استاد نیست مشکلات زیاد را که در یک مضمون که چهار کریدیت باشد برای  این دانشجو ایجاد می کند.

حتی به گفته دانشجویان در جامعه شناسی تدرس توسط پروژکتور ارایه می شد و این یک حرکت نو است اما باورها به این است که این استاد توان  و ظرفیت تدرس این مضون را نداشت خاستند با این کار خودش  محصلین را مصروف کند اما نمونه دیگر هم جود دارد که یک استادی دیگری جامعه شناسی  حضرت حافظ و مولانا جلال الدین وبعضی دانشمندان بزرگ دیگررا در زمره افرادی معتاد قرار دادند این مضحک و خنده داراست.

از کدام مشکلی این دانشگاه گفت اینها همه مشکلات است که در این دانشگاه سایه افگنده است و اگر توجه جدی نشود این همه فرصت های مناسب که بعد از سالیان سال برای مردم ما پیش امده است از دست می رود . و در اخر می خواهم عنوان کنم که هدفم از این کار خصومت های شخصی با هیج کس نیست و باورم این است که تازمانی  راهای بهتر و جدی تر را در این زمینه دنبال نشود و ضعیت از این هم بدتر خواهد شد و این زمان است که باید از ان بشترین استفاده را از ان برد.
نوع مطلب : فرهنگی واجتماعی شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic