اخضرات ادرس که دیدگاه سیاسی، دینی ، اجتماعی و فرهنگی را نشر می کند. نظرات سالم شما بنده راکمک خواهد کرد .
تاریخ:جمعه 28 مرداد 1390-09:46 ق.ظ

میگه اوغان پسان می فهمد!؟

این جمله عامیانه است بهر صورت امنیت یک از بحث های مهم در طول حکومت  ریس جمهور کرزی بوده است و نیز یکی چالش های بسیار مهم  اساسی در راهی پشرفت و ترقی این مرزبوم در طول سالیان متمادی بوده وهست . اما انچه مهم است این است که با توجه به حضوری جامعه جهانی و ناتو در کل در این کشور تا هنوز مشکل امنیت مشکل جدی و اساسی این مردم واین حکومت  بوده است و با وجود تلاش ها و حضوری پرقدرت غرب در افغانستان هنوز مردم افغانستان به این اروزی شان نرسیده است.

اما سوالی اساسی این است که  چراحکومت افغانستان بعد از ده سال حالا مسیری اصلی خودش را در مزاکره با گروه افراطی طالبان تغیر داده است بعد از این همه کشتار ترور شخصیت های ملی این کشور و بی خانمان ساختند هزاران هم وطن مظلوم ما ؟

مگر در طول این مدت سیاست های عذر طلبانه و بی خاصیت این حکومت  در مقابل گروه طالبان باعث این همه بی نظمی و خراب تر شدن اوضاع سیاسی نشده است؟

ومهم تر از ان این که امریکا و جامعه جهانی به خوبی می داند که منشه انتشار گروه های تروریستی در کجا است و باید مراکزی اصلی این تروریست ها باید موردی هدف قرار گیرد که این  کار در این مدت نشد و امریکا در راس این مبارزه علیه ترورزیم ناکام بوده است در حالی که مردم افغانستان از ابتدا می دانستند که سازمانی استخباراتی پاکستان عامل همه این بدبختی ها در این کشور است و باید این نهاد استخبارتی کشوری همسایه فشار داده می شد که نشد.

و از سوی دیگر در این مدت حکومت افغانستان یک برنامه جدی از شناخت دوست  ودشمن و مبارزه جدی علیه این دشمن نا شناخته نداشته است . این عامل با عث این شده است که مردم افغاستان در این  مدت هرروز باید  قربانی دهد در حالی که دشمن مردم افغانستان را ریس جمهور کرزی برادر خطاب می کند و این برادرانی ناراضی حتی به صلح هیج اعتقاد نداشته بوده وندارد و حکومت با ایجاد کمیسون های مختلیف  با مصارف هنگفت نتوانستند این گروه را به پای میز مزاکره حاضیر کند .

و این روند تا حال ادامه دارد و در این اواخر با تروری استاد برهان الدین ریس کمیسون عالی صلح یک باری دیگر نشان داد که صلح  و امنیت را این گروه مزدور در این کشور نمی خواهد و اعتقاد به ان  هم  ندارد . حالا فهمیده شود که این رویکرد حکومت افغانستان و جامعه جهانی چه نتیجه خواهد داد ایا حکومت افغانستان و جامعه جهانی موفق خواهد شد تا ریشه های اصلی ترورزیم را از بین بیرد ؟

این سوالی است که با گذشت زمان پاسخ خواهد داشت وما یک باری از خداوندی برزگ می خواهم تا در کشوری عزیز ما صلح وامنیت را عنایت فرماید و  رهبرانی سیاسی مارا خدا هدایت کند .

 مرکزی بامیان 1390

دفتری اسکان بشری ملل متحدنوع مطلب : سیاسی شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات