اخضرات ادرس که دیدگاه سیاسی، دینی ، اجتماعی و فرهنگی را نشر می کند. نظرات سالم شما بنده راکمک خواهد کرد .
تاریخ:جمعه 23 دی 1390-10:49 ق.ظ

این بار برادرانی ناراضی هدف خودی برادر را اما ناکام! رسانه ها خبری خوب نداشت امشب این خبراز اهداف  تروری ریس جمهور کرزی حکایت داشت و سخنگوی ریاست امنیت ملی افغانستان طی یک کنفرانس خبری از دست گیری یک گروپ تروریستی که هدف شان از میان برداشتنی ریس جمهور کرزی بود خبرداد .

جالب این جا است که این  گروپ ترور ریستی از تحصیل کرده گان افغان است و این جای بسیار شرم است که روشنفکران این سرزمین دست به خرابی ترور وکشتند می زند و مزدوری بیگانه هارا افتخار خود می داند اما..

این درست نقطه است که همیشه جناب ریس جمهور کرزی در کنفرانس های خبری از برادرانی ناراضی خود در خواست صلح و حاضیر شدن به پای میزی مزاکره می کرد این در حقیقت نشان داد که این برادرانی ناراضی حالا تصمیم گرفته بوده که جناب خودی ریس جمهور کرزی را  ترور کند.

به هرصورت امنیت ملی افغانستان مسولیت خویش انجام داد واین دشمنانی قسم خورده مردم افغانستان را که می خواست ریس جمهور این کشور از بین ببرد دست گیر کردند ونگذاشتند این گروپ تروریستی  به هدف بیرسد .

این وضعیت را می تواند از چند زوایه مورودی بحث قرار داد اما این قلم به صورت خلاصه نکاتی را یاد اوری می کند.

الف : در قدم اول این حرکت نشان داد که طالبان حتی در داخل ارگ ریاست جمهوری نفوز قابل ملاحظه داشته باشد و یکی از افرادی که به عنوان بادی گارت ریس جمهور است ان را جذب وباخود داشته باشد بخاطیری انجام این هدف .

واین نشان می دهد که جناب ریس افرادی را که در داخل ارگ برای شان مشوره و تمامی برنامه شان را تنظیم می کند از جناب ایشان دلی خوش ندارد و امنیت جناب ریس برای شان اهمیت نداردکه طالبان به اسانی می تواند نفوز خود را داشته باشد.

ب: موضوع دیگری را که روشن ساخت این است ریس جمهور کرزی در این مدت شناخت از دوست ودشمن را جدی نگرفته و باسیاست ضعیف و عدم جدیت برخورد با این دشمنان مردم افغانستان  کار به جای رسیده است که حالا می خواهد دست به تروری خودش بیزند و این سیاست ضعیف و نا کار امد باعث این شده است که ما هرروزشاهد بدترین  اوضاع بی امنیتی و تروری شخصیت های ملی و از بین بردنی افرادی بی گناهی این کشور باشم .

این اهداف شوم دشمنای مردم افغانستان وبرادرانی ناراضی درست از زمانی حمله انتخاب شده  به جان اعضای نماینده های مردم افغانستان در بغلان اغازکه به شکل زنجیره ای و با اهداف خاصی دنبال و با تروری استاد ربانی ریس کمیسون عالی صلح ادامه یافت و این رویکرد نشان می دهد که نه این برادرانی ناراضی اعتقاد به صلح وارامش این مردم مظلوم دارد ونه حکومت افغانستان در طی این ده سال با حضوری جامعه جهانی نتوانستند کاری در قسمت امنیت انجام دهد وارامی وصلح که اروزی هر فردی این کشور است براورده سازد .

و اگر این روند ادامه پیدا کند و برخوردی جدی با منبع ترورزیم وریشه های ان از بین نرود ما شاهد وضعیت بدتر از این شرایط در اینده خواهم بود.


مرکزی بامیان 

دفتری اسکان بشری ملل متحدنوع مطلب : سیاسی شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات