اخضرات ادرس که دیدگاه سیاسی، دینی ، اجتماعی و فرهنگی را نشر می کند. نظرات سالم شما بنده راکمک خواهد کرد .
تاریخ:جمعه 12 اسفند 1390-11:36 ق.ظ

طرح روش های ساده برای مصرف پول های کلان اختلاس شده توسط ریس جمهور !

تاریخ دوازده دسامبر در کابل از روزی مبارزه علیه فساد اداری تجلیل صورت گرفت و فساد اداری یک از برزگترین چالش های است که در طول حکومت  اقای کرزی مطرح بوده است . و لکه بدنامی را بر پیشانی اداره ریس جمهور حک ساخته است .

این روز همه ساله توسط حکومت تجلیل می شود، و تنها چند نفر به شمول ریس جمهوری  کرزی  سخنرانی می کند و از جمله با فکاهیهای جناب ریس حاضرین کف می زند و سخنان ریس را تمجید می کند و تنها ارایه چند برنامه و طرح های که در حقیقت جنبه عملی  نداشته  و هیچ وقت عملی نخواهد شد توسط سخنرانان عنوان میشود.

فساد اداری و ریشوه ستانی در این مدت حکومت اقای کرزی حالا تبدیل به یک فرهنگ شده است،  و عایدی که یک  کارمندی دولتی از رشوت می گیرد،  بالاتر از معاش شان است و این کار باعث این شده است که رشوت گرفتند د بعضی اداراتی دولتی   بسیار بصورت عادی و بدون هیچ کدام مشکل در تارو پود  حکومت جریان داشته  است ، و رشوت دهند و رشوت گیرنده هردو بدون کدام تعقیب  عدلی وقضای کارش را ادامه می دهد...

با توجه به این که در این چند سال اقای ریس جمهور با ایجاد کمیسون های مختلف تلاش کردن که این پدیده بد نام را از دامنی حکومتش برچیند اما کار کرد این کمیسون ها موثر نبوده بلکه فساد اداری چند برابر شده است .

و جامعه جهانی که بار ها در این باره نگرانی کرده است و دولت افغانستان را بارها هشدار داده است ،  که در صورت مبارزه جدی علیه  این مشکل کلان ،  جامعه جهانی در کمک های خود تجدید نظر خواهد کرد. اما اقای کرزی در صحبت های خود از  رشد فساد اداری در حکومتش از خارجی نام گرفت و یک از دلایل رشد این فساد را حیف میل شدن کمک برونی را خارجی ها  دانست  که دامنه فساد را گسترش داده است .

اما سخنرانی جناب ریس جمهور با سال های قبل بسیار تفاوت داشت ایشان در این سخنرانی از رشد فساد اداری در کشور بسیار ناراحت بود و به گفته خودش کلان های افغانستان و بزرگان افغانستان در این باره جدی نیست  ، و حمایت می کند از کسانی که فساد را در درون حکومت انجام می دهد  ، یعنی به این معنی که زور گویا ، واسطه دارها ، این ها هستند که دامنه فساد اداری را گسترش داده است و اقای ریس از این ناحیه بسیار ابرازی نگرانی کرد ،  اما در  ادامه صحبت های خود ایشان مثل همیشه جملات زبیا را بیان کرد ،  واقای ریس گفت که( از کسانی رشوت می گیرد و در این کار مهارت خاص دارد ما خواهیش مندیم که پول شان را  برون از کشور در دوبی واروپا وامریکا انتقال ندهد بلکه در داخل کشود بلند منزل بی سازد ما خوش هستم و تشویق می کنیم).

این سخانی ریس جمهوری یک کشوری است که ادامه حیات شان وابسته  به کمک های خارجی می باشد و با توجه در این دوازده سال حکومتش بشترین کمک ها ،  وبهترین فرصت های طلای را مردم افغانستان از دست داده است . و این سخنانی فرد اول این کشور است که بشتر از دوازه سال است که قدرت را در  دست دارد و بزرگترین مشکلات وچالش را در دوره حکومتش داشته و دارد .

امنیت ، مواد مخدر ، فساد اداری ، رشد بیکاری وفقر ، زورگوی ، عدم تطبیق مواد قانون اساسی و به بازی گرفتند این سند ملی ،مصلحت اندیش های بیش از حد با افراد واشخاص که خود را تیکه داری مردمش معرفی کرده است وده ها موضوع دیگر در این حیات حکومت جناب ریس حرف اول  را می زند این در حالی است که برادرانش و اعضای حکومتش  در فساد پولی و قوچاق مواد مخدر بارها توسط منابع خارجی وداخلی متهم شدند ، اما این بار اقای کرزی حرف را روشن و پوست کنده در این کنفراس بیان کرد ، یعنی نبردنی پول های کلان  اختلاس شده در برون از کشور در دوبی و جاهای دیگر ، بلکه مصرف ان در داخل کشور !

حالا سوال این جا است که جناب ریس جمهور کرزی ! فساد اداری یکی از این مشکلات است که راحل شان را دادید. اما افغانستان با توجه به شرایط حساس منطقه ای ، و جایگاه این ملت ، و استقلال این کشور در تمام بخش ها و در کل خوشبختی مردم افغانستان را درسایه امضای این سند استراتیژیک  با امریکا می دانید؟

این سوالی است که اقای کرزی باید برای مردمش جواب دهد ،  که اگر امضای این سند برای افغانستان به لحاظ اقتصادی اهمیت داشته باشد،  چه ضمانت وجود دارد ؟  که امریکا هویت ، استقلال سیاسی وفرهنگی مردم افغانستان را زیری پا نکند؟   و تجاوز از خاک این کشور علیه همسایه ها نداشته باشد ،  وانچه که در متن منتشر شده این سند امده است هیج اعتماد وجود ندارد به حفظ ومراعات کردنی مواردی که قبلآ ذکر شد. . در این چند روزی قبل ما شاهد به زمین نشاندن یک کبوتری جاسوسی  امریکا در کشوری همسایه ایران هستم ،  این کار خودش نشان می دهد ،  که امریکا تنها هدف شان در افغانستان مبارزه علیه تروریزیم  نیست بلکه اهداف دیگر ی هم دارد که ان به ضرری مردم افغانستان می باشد و این اقدام پیش از پیش کشور های همسایه را در مقابل افغانستان حساس می سازد .

انچه که دیده می شود اقای کرزی با فرا خواندنی  لوی جیرگه زمنیه امضای این سند را از قبل اماده ساخته است و با امضای این سند مهم وخطرناگ یک باری دیگر افغانستان  را به کام مرگ خواهد برد ،  و با امضای این سند نوکری مردم افغانسان را قبل از قبل مشاهده می کنیم و انچه که در افغانستان دارد اتفاق می افتاد مردم افغانستان را نگران کرده است،   وتمام مشکلات و چالش های که دامنگیر این ملت  شده است  ،عامل شان در مدیریت ضعیف کشور  می باشد که بارویکردهای مصلحت اندیشانه ، نه با  رویکردی قانون مداری کشور را به سمت دیگر خواهد رفت ، که سخنان ریس جمهور کرزی در کنفراس مبارزه علیه فساد اداری در کابل   گویای این موضوع است  ، که توان مبارزه  علیه این پدیده  را ا نداریم و رشوت خور آزاد است اما به یک شرط انهم  پول خودرا در داخل بلند منزل بیسازد. نه در بیرون از کشور ، ماخوش هستم !

مرکزی بامیان

دفتری اسکان بشری ملل متحد نوع مطلب : سیاسی شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic