اخضرات ادرس که دیدگاه سیاسی، دینی ، اجتماعی و فرهنگی را نشر می کند. نظرات سالم شما بنده راکمک خواهد کرد .
تاریخ:چهارشنبه 4 مرداد 1391-11:15 ق.ظ

مظاهره یا توطئه ؟

امروز از بامیان خبر شنیده می شود که مظاهره ای  راجع به قتل شکیلا دختر ی که چند ماه قبل کشی کرده  است صورت می گیرد .
نخست میخواهم روشن بیان کنم وطرف داری  از کسی هم نمی کنم که ایا این مظاهره است؟ یا کدام توطئه؟
شکیلا دختری است که چند ماه قبل به دست خودش خود رادر خانه شوهری خواهرش قربان نام  ازبین برده است و تحقیقات عدلی و جنائ نشان می دهد، که این دختر با تفنگ شوهری خواهرش که بادی گارت اقای واحدی بوده خودش را کشته و این عمل درخانه شوهری خواهرش صورت گرفته است.  وهیچ اسناد دال بر دست داشتنی واحدی در این قتل وجود ندارد، و از طرف دیگر پدر، مادر و خواهرش همه در دو محکمه به طور روشن بیان کرده است که دختر خودش خود را ازبین برده ما بالای هیچ کسی دیگر شک نداریم و دختر خودش علاقه که به پولیس داشته و باَ بازی کردند تفنگ این کارصورت می گیرد ...

حالا این بشتر از چند ماه شده است که برای یک عده خوراک رسانه ای شده از صفحه مجازی فیس بوک گرفته تا رسانه های تصویری وصوتی مستقیمآ قبل ازاین که تحقیقات تکمیل شود این کاررا نسبت به واحدی بهشتی داده و ایشان را شریک جرم مطرح نموده است در حالی که موضوع از سوی ثارنوالی وجنائی تائید نشده است و به اثری سیاسی ساختند این موضوع دوباره تحقیقات ادامه دارد.
تا موضوع مشخص شود اما؛ در این میان چیز ی که بسیار جالب است کلیت دادنی این موضوع به همه و هدف قرار دادنی یک بخش کلان از جامعه !
متاسفانه این قضیه  که تاهنوز مشخص نشده این را سیاسی ساختند و قومی ساخنتد کاری ناثواب است و در این مدت هرانچه دلش شان خواست تهمت زدند و توهین نمودند.
باورها به این است که حقیقت پنهان نمی شود تهمت عمری شان کوتاه است و دروغ گفتند و موضوع رارسانه ای ساختند عمری شان کوتاه تر از همه است.؛ و در این میان افرادی در بامیان طی یک دو سه سال به عنوان فعالین مندی کارش را اغاز نموده است که این افراد بعضی شان محکوم به تبلیغات مسیحیت و در این اواخر به نشری دیدگاهی مذهب بهای بوده است . هرچند گاهی یک سفر در لندن دارد واز انجا برنامه می گیرد تحت فعالیت مدنی کارش را در میان مردم انجام می دهد . واینها هستندکه در مقابل والی بامیان که یک زن فعال و پرکاراست دست به مظاهره وتوطئه زدند و چند سال است که این کار را انجام می دهد . در حالی خانم سرابی والی است که زیاد تلاش کرده تا برای بامیان کار کند ؛ و اما اینکه حکومت مرکزی و جنابان رهبرصاحبانی که از ادرس همین مردم امروز براریکه قدرت تکه زده است چه کار کرده است ؟ که یک والی انجام دهد . بانو سرابی یکی از خوبی شان این بوده است که در بامیان مشخصاآ حزب گرای و قوم گرای نداشته است چیزی که مردم بامیان از ان خسته است به جزی افرادی که همه انها را می شناسد .گذ شته ازاین با این حرکت مدنی به گفته خودی شان با تحویل دادند (الکین) به وزیر معارف که برای اسماعیل خان تحفه دهد از ساختنی برق بامیان جلوگیر ی کرد نسبت به حساسیت که وزیر اب برق انجام داد.
حالا قضاوت کنید که همین فعالین مدنی بامیان با این حرکت ها شان برای این مردم چه دست اوری داشته است ؟ 
اگر اینها واقعآ برای مردم کار می کند چرا 6 محصل بی گناه در میدان به شکل بی رحمانه سربریده می شود کجا است انها که مظاهره کند ؟
یا مثلا قتل 2 خانم جوان که در سال گذشته در 19 رمضان در مرکزی بامیان به ضربی چاقو کشته شد و تا امروز کسی صدای خود را بلند نکرده است چرا مظاهره نمی کند؟
نهاد منفوری حقوق بشر که به جزی تباهی خانواده ها تبلیغ عیاشی در بین مردم کاری دیگر ندارد چرا ابلاغیه های شان ، کنفرانس های خبری شان سیاسی و قومی است؟
همه این ها نشان می دهد که دست های پلید پشت پرده است که در بین مردم ما نفاق بی اندازد چیزی که نا ثواب و به مصلحت نیست ؛ امروز ما قبل از همه به وحدت و برادری نیاز داریم و با دشمنی و نفاق انداختند کاری پیش نمی رود و نتیجه جز بد بختی سودی دیگر ندارد .
افغانستان کشوری است که سه دهه خون ریخته شده در ان و هنوز ادامه دارد ایا خوب است که بازهم برگردیم به گذشته ؟ و برای حذف همدیگر تلاش کنیم؟
حذف همدیگر یک خواب و خیال است که در طول تاریخ سردم دارانی شان این اروز را به گور برده است و هیتلر ناکام ماند و اخر خودش گرفت نتیجه عملش را .
این بهتر است که انسان باشیم تا برای انسانیت در جامعه عقب افتاده خویش تلاش کنیم  . و مردم ما بعد از سال ها رنج و بدبختی دوباره یک فضای نسبی امنیت و بوجود امده است که از این فرصت موجود برای همدلی و وحدت ملی تلاش کنیم و این مسولیت هر شهروند افغان است نگزاریم که یک باری دیگر نوکران و مزدوران برونی بخاطیر خوش خدمتی به بادارانی شان در میان مردم ما تفریقه ایجاد کند و در این شرایط پیش ازهمه ضرورت است که جلوهمچو حرکت ها باید گرفت ومزدورانی بیرونی را نفرین وافشا نمایم .

مکن کاری که فردا ننگت آید                              جهان با این فراخی تنگت آید 

نوع مطلب : سیاسی شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic