اخضرات ادرس که دیدگاه سیاسی، دینی ، اجتماعی و فرهنگی را نشر می کند. نظرات سالم شما بنده راکمک خواهد کرد .
تاریخ:شنبه 16 دی 1391-10:12 ق.ظ

بعداز هفت ماه در وزارت فواید عامه افغانستان !

دوستان عزیز هفت ماه است که در وزارت فواید عامه در دفتر مطبوعاتی این وزارت همکاری دارم در این مدت شاهد افتتاح و قراردادهای پروژه های کلان دربخش سرک سازی و راهای ترانسپورتی در سایر نقاط کشور بودیم .

چیزی مهمی که به نظرم رسید حضور و رفت آمدهای دوامدار نماینده های ولایات مختلف و دید بازدیدهای شان باجناب وزیر صاحب فواید عامه و معینانی این وزارت در ارتباط پروژه ها و مشکلات مردم ولایات شان داشتند.بطور مثال نماینده های هرات تلاش نمودند...


چندین پروژه سرک را قرارداد شان را به امضا برساند و همین طور نمایندهای بغلان یکی دو سرک بسیار بزرگ را قراردادی شان با شرکت های خصوصی به امضا رسایندکه همه نماینده های بغلان و هرات در امضا قرارداد پروژهای ولایات شان حضور داشتند و این نشان میدهد که نماینده های ولایات مختلف تلاش های خستگی ناپزیری شان را در قبال مردم شان دارد . و برای بهبودی سرک سازی وسایرمشکلات شان وزرای وزارت خانه های سکتوری را ارام نمی ماند. ازجمله وزارت فواید عامه را 

اما در این جاه خبری از نماینده های بامیان نبود نمی دانم این نماینده های محترم سری شان به کجا گرم است ؟ البته همه شان نیست هستند کسانی که کار می کند اما عدم هماهنگی و تلاش جمعی برای حل مشکلات سرک سازی و راهای ترانسپورتی ولایت محروم بامیان  باعث شده که در طول این دوازده سال توجه جدی نشود .

مردم بامیان بهترین و خوب ترین مردمی است بشتر از یک دهه از این حکومت  حمایت کرده است تا امنیت و فضای همدلی در کشور تحقق یابد و همیشه تلاش نموده است به عنوان شهروندان قانون پزیر در رشد و انکشاف ملی و تحکیم برادری و برابری و حاکمیت قانون اساسی در کشور در صحنه حضور داشته باشد .

ولی حکومت و کسانی که از ادرس این مردم محروم به چوکی های قدرت تکیه زده است با این مردم جفا نموده  است و آنچه که در  دوازده سال گذشته در بامیان صورت گرفته است شایسته زحمات وتلاش های مردم بامیان نیست .

بامیان و مردم بامیان دراین مدت از چشم دولت وجامعه جهانی دور مانده شد و کسی به حمایت این مردم فقیر نه شتافت و تنها در موقع انتخابات ریاست جمهوری در دو دوره غمخوارانی پیدا کردند و انهم بعد از پایان انتخابات به اتمام رسید .

اما گذشته از اینها   نماینده های مردم در این دو دوره چه فعالیت های برای این مردم انجام داده ؟ و حکومت محلی بامیان داکتر حبیبه سرابی چقدر برای ساختن و نوسازی بامیان با حکومت مرکزی و دونرهای کمک کننده جهانی چینه زنی کرده است ؟

انچه معلوم شد دراین دوازه سال داکتر سرابی و نماینده های مردم بامیان دست اوردی مهم برای مردم فقیر و محروم این ولایت نداشته است .

اما این بامیانی ها هستند که قضاوت کند که نمایندهای شان دارد چه کار میکند ؟ و صلاحیت مردم بامیان است که نسبت به نماینده های شان چگونه فکر میکند ؟نوع مطلب : سیاسی شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic