اخضرات ادرس که دیدگاه سیاسی، دینی ، اجتماعی و فرهنگی را نشر می کند. نظرات سالم شما بنده راکمک خواهد کرد .
تاریخ:جمعه 6 بهمن 1391-07:31 ب.ظ

پیامبراعظم(ص) محور وحدت امت اسلامی


خجسته میلاد پیامبررحمت و زیبایی ها، ابرمرد تاریخ بشریت، حضرت محمدمصطفی(ص) و فرزندش امام جعفرصادق(ع) برهمه شیفتگان وحدت و عدالت تهنیت باد!

بدون شک  تصویری که خداوند در قرآن کریم  از پیامبران خویش ارایه می دهد، اگر به درستی دقت شود به خوبی روشن خواهد شد که زندگی پیامبران الهی، افزون بر پندگیری، سرمشق قرار دادن آنان و برای دست یابی به کمالات و رشد معنوی در زندگی   و بهره گیری ازدستورت آنان مسیر تکاملی خویش را می پیمایند.
بی گمان اگر خداوند حضرت آدم(ع) را قابل آن دانسته که همه اسمای حسنای خویش را در سرشت وی به ودیعت گذارد و او را بدان فضیلت و کرامت در مقام خلافت خویش قرار دهد، حضرت پیامبر اکرم(ص) کسی است که تمام این نام های نیک و اسمای حسنای الهی را در حد کمال آن ظهور و بروز داده است.  موضوع وحدت وهمدلی در جهان اسلام یکی از موارد مهم وحیاتی است . امروز جهان اسلام دریک وضعیت نابسامانی   قرار دارد، امت اسلامی در سراسری گیتی با هم مشکل دارند .. 

این در حالی است که وحدت و همبستگی امت اسلامی امری واجب  وحیاتی است؛ برای رویارویی با چالش ها ، ائتلاف ها و خطراتی که از هر سو امت را در برگرفته، باید وحدت کلمه را درعمل پیاده سازیم و از تمام امکانات و ظرفیت ها فکری ومادی درایجاد، وتقویت وحدت و برادری کشورهای اسلامی استفاده نمایم . اگر نگاهی به دارایی های امت اسلامی و عربی به لحاظ نیروی انسانی، منابع طبیعی ، نفت گاز و مغزهای اندیشمند و تمدن بزرگ  جهان اسلام،نظر اندازیم درمیابیم در صورت که وحدت و همدلی داشته باشیم ، خواهیم توانست به قدرتمندترین وزنه مؤثروتعین کننده در سطح جهان تبدیل شویم .اینجا است که دشمنانی امت اسلامی به راز نیرومندی ما پی برده و کوشش دارند با تحقق اصل "تفرقه بینداز و حکومت کن" مارا پارچه پارچه نمودند و مرزهای ساختگی میان ما ایجاد کردند و با شیوه های متعدد تفرقه و پراکندگی فرهنگی ، گسترش اصول اختلاف میان امت ومذهب سازی و فرقه سازی سعی در ایجاد فاصله میان اقشار جوان مسلمان و نیز میان جوانان و مبلغان دینی و دولت ها و کوشش در بزرگنمایی برخی اجتهادها و اختلافهای فقهی ، مانع از تحقق این وحدت شدند . در کنار این تلاش ها ، همه کوشش خود را برای جداسازی امت از دین و کتاب آسمانی بکار گرفته اند .زیرا این قرآن و سنت پیامبر الهی است که مارا  وحدت می بخشد. همه این ناهنجاریهای اخلاقی ، سیاسی ، فرهنگی واجتماعی ریشه در پیاده نکردن  دستورات قرآن، سنت و گفتاری پیامبر بزرگ اسلام(ص) در جهان مخصوصا جوامع اسلامی است.
 از جمله افغانستان کشوری است که باوجود مبارزه وتلاش های خستگی ناپزیر مردم قهرمان شان علیه متجاوزین بیرونی دچار اختلافات عمیق در عرصه سیاسی و اجتماعی بوده است. و مردم شان در هرفرصتی پیش آمده  وسیله بازیهای سیاسی یک تعداد افراد تحت عنوان ها ی مختلف وآدرس های قومی، سمتی نژادی شدند و تمام زیرساخت های فرهنگی واقتصادی از دست رفت و این نتیجه ی کشمکش ها ی طولانی برسری تصاحب قدرت بوده  وهیچ زمانی مردم ما روحیه همدلی و حدت را تجربه نکرده است . هنوز که هنوز است مردم ما در آتش بی اعتمادی و عدم وحدت ملی میسوزد و آینده این سناریو خشونت ودهشت معلوم نیست که چه زمانی پایان می یابد. دشمنانی مردم افغانستان تلاش میکند تا این ملت را در مقابل  همدیگر قرار داده به اهداف نامشروع شان دست یابد.  باورما این است که مردما بااین همه وضعیت ناخوشایندکه دارند نیاز به آرامیش، وحدت و اخوت دارند. گروه های مخالف دولت، حکومت افغانستان ، جریان های سیاسی اپوزیسون همه باید در یک فرایند ملی، الگوگرفته ازمیلاد وحدت بخش پیامبر بزرگ رحمت (ص) بخاطیر خارج شدن از این وضعیت موجود تلاش نمایند. وحدت و یک پارچه گی تنها راه ما است که نجات دهنده کشور از وضعیت جاری میباشند؛ دستورات وسنت حضرت خاتم (ص)  را در مسایل کلان وحدت ملی وتحقق عدالت اجتماعی عملی سازیم .

روی هم رفته تمام این مشکلات ها و بدبختی ها که در میان امت اسلامی وکشور عزیز ما افغانستان جریان دارد. ریشه در بی اعتقادی و اجرانکردن دستورات قران کریم، گفتار و سنت پیامبر بزرک اسلام دارد؛ ما تنها در زبان وحدت و برادری را دوست داریم. در عمل  ازهمه ی تاکیدات که رسول اکرم(ص) برای اخوت وهمبستگی امت شان نموده دورهستیم. امت جهان اسلام وکشورهای مسلمان  تنها یک راه دارند؛ از این همه بدبختی ها و مشکلات موجود نجات یابد که خودش را  با دستورات الهی و سنت پیامبر بزرک اسلام عیارسازد؛ بنابراین  می توان در محور پیامبر بزرک اسلام حضرت محمد (ص) نه تنها اتحاد بلکه وحدت کلمه ایجاد کرد و به اهداف انسانی و اسلامی دست یافت.نوع مطلب : سیاسی شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات