اخضرات ادرس که دیدگاه سیاسی، دینی ، اجتماعی و فرهنگی را نشر می کند. نظرات سالم شما بنده راکمک خواهد کرد .
تاریخ:شنبه 5 اسفند 1391-04:31 ب.ظ

انفجارکویته، امتیازگیری پاکستان ازآن

 پاکستان کشوری هستند که از بطن تآسیس شان محل افراط گرای بوده ، وهمیشه حمایت شان را ازجریان های تندروی افراطی درعمل نشان داده است . وبرای بقا و حفظ سیاست  های شان  که در منطقه خود را قدرت برترنشان داده وبه جهان وانمود سازد که پاکستان درخط مقدم برعلیه تروریزم والقاعده قرار دارد، وهرروز دارد قربانی میدهد،توجه جهان را به خودش جلب ساخته باادامه این سیاست منافع خودش را تآمین مینماید..


 

 

بحث خشونت های قومی و مذهبی از چند سال به این سو به شکل بسیار گسترده در نقاط مختلف پاکستان و حملات گروه های تروریستی بالای شهروندان بی دفاع پشاور وکویته حکایت گری عمق فعالیت های تروریستی را در این کشور بازگو می کنند .

حمله بر جان شهروندان مظلوم و بی دفاع پشاورو کویته دراین آواخر تشدید یافته وحملات هفته گذشته در کویته پاکستان نشان داد که حکومت پاکستان علاقه مندی چندانی برای حفظ امنیت شهروندان شان ندارد. و انچه درسیاست های این کشور مشاهده میشود این گونه حملات در آینده نیزادامه خواهید یافت.

پاکستان که درآن گروه افراطی مذهبی از نفوس گسترده برخوردار میباشند، امنیت پاکستان و کشور همسایه شان، افغانستان را به چالش کشیده و در صدد ایجاد نا امنی های بشترهستند. واز طرف دیگر تلاش دارند که از طریق حمله برمحافل مذهبی وسیاسی، مردم بی گناه شیعه، را تحت فشار قرار داده آزادی و امنیت  را ازآنان سلب نمایند. واین اختلافات مذهبی که ریشه در درون پاکستان، باایجاد مراکز تروریستی ترویج  وتبلیغ  میشود، آینده پاکستان و حتی جهان را ازاین بشتر تهدید خواهید کرد. وازجانب دیگر پاکستان سالانه ملیون ها دالر را از امریکا امتیازی که با تروریزم و گروه های افراطی مبارزه می کند دریافت می نمایند. در حالی که امریکا و متحدین شان بعد از دوازده سال مبارزه طولانی نتوانستند ریشه های ترورزیم و افراط گرای را در پاکستان بیخوشکانند و یا حد اقل پاکستان را تحت فشار قراردهد تا دست از حمایت گروه های تند روی مذهبی وافراطی بردارد.

حمله وحشتناک هفته گذشته در کویته پاکستان که جان بشتر از صد نفرمردم بی دفاع و بی گناه شهروندان کویته را گرفتند، با محکومیت بسیاری از سران ورهبران جهان واعتراضات گسترده فعالین مدنی، مردمی درکشورهای همسایه وازجمله در افغانستان روبرو شدند و این حملات بزدلانه را به شدت محکوم نموده، دست به اعتصاب زدند، وبااین حرکت شان نشان دادند که قتل عام مردم بی گناه درهرجا و درهرگوشه ازجهان رخ دهد قابل قبول و توجیح ناپزیر است.اینجا است که به  خاک خون کشیدن شهروندان مظلوم پشاور و کویته پاکستان چرا ؟ این دردی مشترک همه انسان ها و شهروندانی هستند که برای آزادی و حفظ کرامت انسان ها تلاش مینمایند. اما دراین راستا سازمان ملل متحد مسولیت دارد تا کشور پاکستان را تحت فشار قراردهد تا این کشور مجبور شود که در مبارزه شان  برعلیه گروه های تروریستی صاقانه عمل نمایند و برای ریشه کن کردن  گروه های افراطی و شبکه های تروریزم که در این کشور فعال است و هرروزبر مردمانی بی دفاع کویته و پشاور حمله تروریستی اقدامات جدی وعملی داشته باشد واز وقوع حملات دلخراش برجان انسان های بی دفاع شهروندان شان جلوگیری نمایند.

 نوع مطلب : سیاسی شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic