اخضرات ادرس که دیدگاه سیاسی، دینی ، اجتماعی و فرهنگی را نشر می کند. نظرات سالم شما بنده راکمک خواهد کرد .
تاریخ:جمعه 18 اسفند 1391-04:44 ب.ظ

به بهانه روز جهانی زن

 با فرارسیدن روز زن می بایست این نکته را در ذهن داشته باشیم که  این روز به چه مناسبت روز زن نامگذاری شده، این روز را بخاطیری حرکت آزادیخواهانه زنان کار گر در امریکا که برای دست آوردنی حق شان مبارز نمودند یاد مینمایند اما فراموش نکنیم همه چیز مدیون شخصیت فاطمه (ص)است او برترین شخصیت زن در عالم امکان است واقعیتی که از آن غفلت کرده ایم و الگوهایی از زن را دنبال می کنیم که اگر چه از جنس زن هستند ولی تنها جنسیت را نمایش میدهد و نه شخصیت والا و ارزشمند زن را ..
   
در دهه های اخیر غرب از آزادی زن بعنوان حربه ای برای نفوذ و تهاجم فرهنگی و البته مقدمتاً تحت فشار قرار دادن کشورهای اسلامی استفاده می کند،
    گرچه حرکت های آزادیخواهانه وحق طلبانه زنان کارگر که برای اولین بار در خیابان های نیورک به منظور اعاده حقوق شان دست به تظاهرات زدند و خواستار برابری زنان در عرصه های مختلف زندگی شده بودند قابل تآمل است ،اما بهترخواهد بود به جایگاه زن در فرهنگ غرب پرداخته و آنرا با جایگاه زن مسلمان مقاسیه نمایم.
    بیکر تو "ماسون بزرگ صهیونیستی" در یکی از صحبت های شان گفته بود ، راه حل تسلط بر جوامع را اینگونه میتوانیم ایجاد کرد.
    " برای اینکه بتوانیم تشکیلات خانواده را بر هم زنیم، لازم است به اصول اخلاقی خانواده لگد زده و یک نسل کاملاً بی دین، وبی اخلاق تربیت کنیم " البته این کار در نظر اول مشکل به نظر می رسد ولی چون میل به شهوات و لاابالیگری ازغرایز طبیعی بشر است وبهترین گزینه هستند که ما دراین کارزودتر موفق خواهیم شد. تهی کردن بشریت از ایمان ، اعتقادات و سوق دادن آنها به سوی شهوات و لاابالیگری و استفاده ابزاری از زن در این راستا، برنامه ای از پیش تعیین شده است و نباید به سادگی از کنار آن گذشت، در واقع این روش بخشی از نمودار فرهنگی است که زن و جنسیت او نقش بسیار مهمی را بازی می کند اینجا هست که از طریق زن بنیاد خانواده را نابود و خود وارد جریان تربیت کردن نسل های آینده میشوند، در این صورت آنها می توانند همانند یک کلونی حشرات از ابتدا یک سری از نسل آینده را برای تروریست بودن، یک سری را برای سرباز بودن، یک سری را برای کارگر بودن و یک گروه را برای مباشر بودن و.. تربیت کنند.
    شاید باور نکنید که تا چند دهه پیش زنان در غرب حتی از حقوق ابتدایی انسانی هم برخوردار نبودند، اساسا زنان درغرب تا قرن هفدهم میلادی شهروند محسوب نمی شد در نتیجه دارای هیچ یک از حقوق سیاسی - اجتماعی نبود.
    ولی اسلام 1400 سال پیش برای زن حقوقی معادل مرد و در مواقعی بالاتر از آن قائل شده است، زن مسلمان در سرنوشت جامعه خود دخالت دارد (بیعت زنان با حضرت امیر (ع) در غدیر خم) حکایت گر این حقیقت میباشند واو بر اموال شخصی خود مسلط هستند و حتی بر بخشی از اموال همسرش و از همان صدر اسلام در جامعه نفوذ و ظهور داشته و دارد گرچه در مقاطعی به علت برداشتهای نادرست از دین در تنگنا بوده ولی همیشه عزت او حفظ شده است . حال این پرسش مطرح می شود که چرا یکباره غرب رویکردش را به زن عوض کرده و او را از کنج غربت خانه بیرون کشیده و وارد عرصه های اجتماعی می کنند؟
    اینک با اینهمه پیشرفت در عرصه های علوم مختلف هنوز مسئله ای بنام زن و به تبع آن مرد لاینحل مانده و هنوز بشریت تحت سیطره صهیونیسم به یک راه حل درست در رابطه با زن و مرد نرسیده است. زیادروی ها، کج روی ها، بد فهمی ها و به تبع آن تعدی ها، ظلم ها و نارسایی های روانی، مشکلات مربوط به خانواده و مشکلات مربوط به نحوه اختلاط ، امتزاج و ارتباطات دو جنس هنوز جزوء مسائل حل نشده بشریت است.
    در جوامع غربی هرکس از خانواده و توجه به کانون خانواده حرف بزند محبوب همه می شود چرا که فرهنگ غرب به بم بست رسیده و به دنبال گمشده ایست که فدای مطامع صاحبان قدرت گشته است.
    جامعه ما یک جامعه سنتی است و ما دریک کشور اسلامی زندگی مینمایم و زنان افغان در این جامعه سال های متمادی را در رنج و زحمت زندگی کرده است، اکنون که یک فضای نسبت آرام در این سرزمین مساعد شده ، باید حضور و نقش زنان در کشور موثر باشند و زنان افغان انچه را که در ساختارهای اسلامی و دینی ما برای زن درنظر گرفته شده فعالیت ونقش سازنده شان را به فعلیت برسانند.
    وضع اسفناک جامعه غربی اندیشمندان آن دیار را هم نگران ساخته، آنان به دنبال راه حلی برای بحران گریبان گیر جامعه شان هستند، ولی در کشورهای مسلمان کسانی که شیفته ظواهر زیبای فرهنگ غرب هستند چشم خود را بر واقعیت ها بسته و می خواهند آنچه را که بر غرب رفته در اینجا هم بیازمایند، غافل از آنکه اسلام برای زن هم همانند دیگر مسائل برنامه دارد ولی باید رفت و از دل قوانین و احکام اسلامی استخراج کرد.
    انچه را که اسلام برای زن تعریف نموده حایزاهمیت میباشند در زیر اشاره میشود.
    - ایجاد نگرش صحیح به نقش زنان و ترسیم دقیق هندسه قرار گرفتن دو جنس در کنارهم
    - ایجاد مرز مشخص بین زنان و مردان در جامعه، از جمله حجاب و ترویج فرهنگ خویشتنداری جنسی.
    - توجه به نیازهای حقیقی و فطرت زنان و قرار دادن آن در محیط خانواده برای استحکام بنیاد خانواده
    - نقش طراز اول در تعلیم و تربیت فرزندان و ساختن همسران ایثارگر و فداکار برای جامعه و آرمانها
    - ممانعت از تبرج و خودنمایی و اشرافیگری ، مصرف زدگی ، مدپرستی زنان و سرگرم شدن آنان بر امور پست و شهوانی.
    - برابر دانستن زن و مرد در مقامات معنوی و درجات انسانی و برتر دانستن زنان بر مردان در برخی موارد.
    - تعیین وضعیت زنان در عرصه های اجتماعی، رشد و تعالی معنوی ، خانوادگی و ترسیم حقوق انسانی آنان در این عرصه، اینها و ده ها موارد دیگر هستند که اسلام برای زن قائل شده و این نشان میدهد که اسلام و ارزشهای دینی هستند که حضور ونقش زنان را قبل از قبل در جامعه تعریف و حمایت نموده است و تنها الگوی زن مسلمان زنان صدر اسلام و ارزشهای انسانی و اسلامی می تواند باشد تا زنان دوباره خود را بازیابی نمایند و موثریت خودش را در ساختاری یک جامعه انسانی و اسلامی افغانستان برجسته سازد.


نوع مطلب : فرهنگی واجتماعی شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات