اخضرات ادرس که دیدگاه سیاسی، دینی ، اجتماعی و فرهنگی را نشر می کند. نظرات سالم شما بنده راکمک خواهد کرد .
تاریخ:دوشنبه 27 تیر 1390-03:16 ب.ظ

گریه ریس جمهور کرزی درروز تجلیل از سواد چه بلای دیگر بر سری مردم افغانستان خواهد آورد؟

گریه کرزی چیری نو نیست بار ها ریس جمهور درمحافل های اشگ ریختند وهر اشک ریختند کرزی یک پیام را برای مردم افغانستان می رساند درشرایط های مختلف. باری اول در افتتاح کار پارلمان بود که ریس جمهور اشک ریختن در حضوری نماینده های مردم، 

این کار شان  این ذهنیت  را تقویت کرد.که ریس جمهور و حکومت افغانستان مسولیت دارند تا برای مردم افغانستان که سرتا پا مشکل دارند تلاش می کند تا  مردم  افغانستان را ازین منجلاب بدبختی نجات دهد ویک حکومت را ایجاد کند که قانون ،عدالت ،ازادی ،همزسیتی ،همفکری حرف اول را بیزند .این موارد است که مردم  افغانستان سال ها از نبودن آن رنج می برد سال ها است که تطبیق عدالت ،  امنیت ،آزادی ،تطبیق قانون وده ها موضوعات وموارد دیگر که لازمه یک جامعه ایده ال   است اروزو می کند. بااین شرایط مساعد وفرصت طلای که جامعه جهانی در افغانستان حضوردارند وبااین همه  امکانات وپول که در افغانستان وارد شد. اما کجا شد این همه پول همه  صرفی مصارفی شخصی شدن  .وشرایط موجود قرار نبود پیش بیاید . این همه مشکلات نشان میدهد که یک رهبری ضعیف ویک مدریت ناتوان وفاسد باعث این شده که مردم افغانستان هر روز قربانی بیدهد.اما شاهد هستیم امنیت تامین نشد قانون گریزی و رشوت خوری ،زورگوی خودش تبدیل به فرهنگ شده و هیج کسی از رشوت گرفتن ودوزدی حراس ندارد . این شرایط پیش امده برای مردم افغانستان وعده داده نشده بود. بلکه  که ریس جمهور کرزی  امنیت ، ر یشه کردن فساد اداری ،تطبیق قانون اساسی وده ها…. موارد دیگر برای مردم افغانستان وعده داده بود .

اما ریس جمهور کرزی همه این مشلات پیش امده را به گردن نگرفت  وباری دیگر در انتخابات با تقلب گسترده همرای تیمی معامله گران خود قدرت را در کنترول گرفت ویکی از شعار های انتخاباتی شان این بود که کارهای نمیه تمام خود را تکمیل  میکند . و فکر می کنم کارهای نیمه تمام شان این ها بوده که دیگر هیج   اروزی تمام کردن شان را نداشته باشد مردم افغانستان .

گریه قبلی را نتیجه شان را دیدیم  اما گریه این بار بسیار خطرناگ است اگر دقت کنم می بینم که ریس جمهور کرزی ازعدم استقلالیت دستگاه حکومت وازناتوانی وضعف مدبریت خودش وتیم شان اشک ریختن این یک طرف قیضه است .

قیضه دیگر این است که جناب ریس جمهور از تهاجم فرهنگی غرب به شدت نگران است که دارد کم کم بالای مردم افغانستان تحمیل می شود. که خودش میروس پسرش را مثال می زند ونگران خارجی شدن مرویس را از همین حالا دارند این چیزی بسیار جالب است برای ریس جمهوری یک کشور اسلامی.     همه این موارد نشان می دهد که این کشور صاحب ندارد واین جبری زمان است که باید در مقال شان بی استیم فرار نکینم وراحلی را جستجو کنیم . چون این همه مشکلات را مردم افغانستان است که احساس می کند وهر روز قربانی می دهد نه دولت مردان ما که راحت در شهرک های رهایشی  خودش زندگی می کند وبا ازدواج های حکومتی وروابط حکومتی  دارد کاست های طبقاتی تشکیل می دهد.. هرروز از مال این ملت کاخ ها ساخته می شود . وبهترین توجیح و عبور ازین بدبختی یک بار گریه کردن فکر می کنم  کافیست؟نوع مطلب : سیاسی شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic