اخضرات ادرس که دیدگاه سیاسی، دینی ، اجتماعی و فرهنگی را نشر می کند. نظرات سالم شما بنده راکمک خواهد کرد .
تاریخ:شنبه 27 اسفند 1390-05:03 ب.ظ

هاجر در کهمرد.

هاجر جای دیدنی است هفته قبل همرای همکارانم سفری در کهمرد داشتم .کهمرد در کل زیبا است ما برای دایرنمودن ورکشاب مدتی در انجا بودیم . بعد از ختم ورکشاب تصمیم گرفتیم با همکاران از هاجر دیدن کینم با انکه هوا بسیار سرد بود وزمستان است

 اما علاقه مندی زیاد ما باعث این شد که سردی هوا و پیاده روی ما را مانع این کار نشد . هاجر در قسمت شمال غربی کهمرد موقعیت دارد با انکه ما طی یک و کنیم ساعت پیاده روی خود را در موقعیتی رساندیم که دریای کهمرد از ان سرچشمه می گیرد واین دریای بزرگ از یک قسمت درزی کوه فواره می کشد بسیار زیبا است قسمتی اول هاجر دامنه فراخ دارند به گفته باشنده های محل انجا انواع از درخت های مثمر وغیری مثمر زمین را پوشانیده بود اما در قسمتی بالای هاجر که داخل دره می شوی صرف راهی پیاده روی می باشد. ودوطرف کوهای سربه فلک کشیده انسان را به حیرت می اندازد چند قدمی پیش تر یک حوض بسیار زیبا وماهی هم دارد .

اما به هر صورت هاجر حکایت از پادشاه طولانی ظاهر خان می کند که در تابستان های گرم کابل برای میله وخوش گذ رانی در این جا می امد وروز هارا در این دامنه زیبا سپری می کردند وبه قول باشینده های محل زمانی که الاحضرت برای تفریح در این جا می امد هیج کسی حق نداشت که در این ساحه گشت گذار کند تنها الاحضرت بودوتیمی شان که از کابل همرای شان می امد پادشاه بسیار زمین زیاد دارد در این ساحه فعلا هم دهقانان شان هستند وسالانه اجاره می دهد برای بازمانده های پادشاه. تاریخ سیاسی افغانستان هم فراز نیشب های زیادی را سپری کرده است گاهی پادشاه ظالم امده که مردم از دست ان ارام نداشته است وظلم شان بیداد می کرده مثل عبدرالرحمن خان که نامی شان در تاریخ سیاسی افغانستان ثبت شده است و گاهی پادشاهی امده است که یک عمر بالای این ملت حکومت کرده است و وقت شان رابه خوش گذرانی وعیاشی سپری کرده است و این ملت را در طول چهل سال در تاریکی نگه داشتند واین بی کفایتی ها واین ظلم کردن ها با عث این شده است که ما جز ضعیف ترین ملت های دنیا باشم و در طول تاریخ استقلالیت سیاسی واقتصادی نداشته باشیم.

ا 1-2- 2011نوع مطلب : سیاسی شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic