اخضرات ادرس که دیدگاه سیاسی، دینی ، اجتماعی و فرهنگی را نشر می کند. نظرات سالم شما بنده راکمک خواهد کرد .
تاریخ:جمعه 18 شهریور 1390-08:22 ق.ظ

درست صحبت کنید تا مسخره نشوید !

دوستان عزیز چند مدت است که تلویزون بامیان فعال شده است دیدن این تلویزون هم جالب وهم اموزنده است .

من می خواهم نکات را که مشاور والی بامیان ، اقای ذکی فعال مدنی وحقوق بشر و ریس صحت عامه بامیان بیان کرده است یاد اوری کنم.

هشتم مارچ در بامیان تجلیل شد چه در دفاتر دولتی وچه در دفاتر غیری دولتی سخنرانان از اهمیت این روز سخن گفتند .


مشاوری والی در جریان صحبت های خود به تکرار می گفت ما (جودو جهد) می کینم در حالی که فکر می کنم (جدوجهد) درست است .

وایشان گفت ما تلاش می کنیم( زنان جای خودش را پیدا کند زن همانندی انسان باشد ) به این معنی که زنان در بامیان هویت انسانی  ندارند وجناب ایشان می خواهد این هویت انسانی را برای زنان بامیان بیبخشد این توهین بود که ایشان به زنان کرد.

ریس صحت عامه در حالی که به شدت تحت تآثر محفل رفته بود می گفت ما امروز (سالگرد ) زنان را تجلیل و گرامی می داریم ومن (پیام وزارت مقام محترم صحت عامه را به شما می خوانم ) وایشان در ادامه صحبت ها خود به تکرار گفت رشد افغانستان آزاد و(موتمدون) را می خواهیم وزارت صحت عامه طبق این (پاله سی) پنج ساله خود تلاش می کند تا خدمات صحی در تمام نقاط افغانستان را گسترش دهد.

اقای ذکی فعا ل حقوق بشر در نمبری زرگران در اغاز صحبت های خود یاد اوری کرد که من نمی خواهم زیاد (متصدی) اوقات شما شوم فکر می کنم استفاده این کلمه در این جا غلط است به کار بردن (متصدع) در این جا درست است.

از نطاق های تلویزون بامیان خو هیچ نگو که بسیار مشکلاتدارد .

بهر صورت هدفم این بود که چرا ما در جمعی که می خواهیم صحبت کینم ادبیات گفتاری خود را متوجه نستیم وهر چه دلی ما شد می گویم.نوع مطلب : فرهنگی واجتماعی شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic