اخضرات ادرس که دیدگاه سیاسی، دینی ، اجتماعی و فرهنگی را نشر می کند. نظرات سالم شما بنده راکمک خواهد کرد .
تاریخ:سه شنبه 13 اردیبهشت 1390-08:37 ق.ظ

این مشکل دین نیست.!

دوستان عزیز سلام ! یکی دوروز قبل ریس اطلاعات فرهنگ بامیان اقای اکبری در یک محفل داشت سخنرانی می کرد ایشان در یک قسمت از صحبت های خود از رسم رواج های ناپسند ومصارف گزاف در عروسی ها ومراسم نامزدی شکایت داشت این نگرانی ایشان به جابود این یک واقعیت است که این رسم رواج های  ناپسند در جامعه ما تبدیل به ارزش شده است ..


اما علل وعوامل این را اقای اکبری به گردن دین  انداخت که این بسیار جای تآسف است که ریس اطلاعات وفرهنگ یک ولایت چنین حرف را عنوان می کند .

گرچه معین وزارت اطلاعات فرهنگ بعد از ایشان این سخن را رد کرد که این مشکل دین نیست .

اما اقای اکبری این جمله را گفته بود واین حرف بسیارکلان است .

دوستان عزیز چرا ما مشکل را به گردن  دین می اندازیم ؟ در حالی که مشکل مشکل خودی مااست نه مشکل دین وحکومت  دینی ...

چرا ما خودی مان را اصلاح نمی کنم ؟ که می خواهیم  دین را اصلاح کنم. من فکرمی کنم جامعه دینی وحکومتی دین یک ساختمان از پیش ساخته نیست که ما فقط زحمتی زندگی کردن را در ان  به خودی مان دهیم . ما باید این ساختمان بسازیم و از ان حفاظت کنیم . این درحالی است که دارد فرهنگ غرب وبیگانه  ها کم کم در افغانستان نهادینه می شود من هدفم این نیست که بادمکراسی مخالف باشیم  ما دمکراسی را به عنوان یک روش حکومتی ونظام مردمی قبول داریم .

اما این حرکت ها وصحبت ها خریدار فکرمی کنم ندارد دراین جامعه . خدایا! انچه خیر است برای ملت مظلوم ما عنایت بفرما !نوع مطلب : فرهنگی واجتماعی شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic