اخضرات ادرس که دیدگاه سیاسی، دینی ، اجتماعی و فرهنگی را نشر می کند. نظرات سالم شما بنده راکمک خواهد کرد .
تاریخ:سه شنبه 13 اردیبهشت 1390-08:50 ق.ظ

ازایجاد رشته تحصیلی علوم اسلامی در دانشگاه بامیان جلوگری شد!

قراربود رشته علوم اسلامی در دانشگاه بامیان فعالیت خود را اغاز کند اما گفته می شود از ایجاد ان جلوگری شد .

این خبری ناخوشایند است که شنیده می شود اما اینکه چرا این عمل انجام شده است ؟ جای بحث است...


من باورم این است که دراین راستا مستقیمآ ریس دانشگاه مسول است این درست در شرایط است که نسل جوان ما قبل از همه نیاز دارد تا خود را با معارف اسلامی مجهز سازد ودر کسب این معارف ارزشمند تلاش نماید تا از تهاجم فرهنگ غربی که دارد کم کم فضای دانشگاه های مارا در خطر انداخته است جلوگری نماید اما انچه که احساس می شود ما از کنار این موضوع به سطحی عبور می کنیم وعلاقه مند نسیتم که در این راستا کار نمایم واین موضوع را نباید فراموش کرد که یگانه راهی برون رفت از این شرایط الگو برداری از اندیشه ناب اسلامی ومعارف ارزشمندی دینی است که ما را نجات می دهد.

واین جای بسیار تاسف است که ریس دانشگاه در این قسمت توجه نمی کند واصلآ علاقه مند نسیت که در راستای بالابردن کفیت درسی این دانشگاه تلاش نماید این یک نکته .

اما نکته دیگر

دانشجویان این دانشگاه در پس کوچه های بازار بامیان زندگی می کند که اصلآ جای درس خواندن وزندگی در انجا امکان شان نیست . در حالی که  در سال های گذشته  زمزمه های شنیده می شد که خوابگاه دانشجویان تحت کار است ولی از ان خبری نیست .

بهرصورت این بی کفایتی کسانی است که ریاست این دانشگاه را به عهده داشته ودارد.

اما انچه مهم است این است که کجا است شورای علمای اسلامی  بامیان ؟ چرا در این قضیه دخالت نمی کند . رشته علوم اسلامی کنسل می شود وکسی نیست سوال کند.این را می گوید سکوت در برابر مسولیت 

این که ریس دانشگاه یک ملیون افغانی حولی در زرگران می خرد باید حدی اقل در برابر اولاد این مردم که در پس کوچه های کثیف بامیان زندگی می کند توجه کند .

چه می شود که به جای موتر سواری که همیشه در بازار بامیان دیده می شود برای رفع مشکلات دانشجویان در کابل رفته و  در وزارت تحصیلات عالی پی گری کند مشکلات این دانشگاه ودانشگاهیانرا حق داده نمی شود باید حق را گرفت .

تاچه وقت این مشکلات ادامه داشته باشد در حالی که درسال های اینده مشکلات چند برابر خواهد شد درصورت که کاسته نشود از این مشکلات.

این را مردم می گوید تازمانی که جیب شان پرنشده خدمت در کار نیست.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic