اخضرات ادرس که دیدگاه سیاسی، دینی ، اجتماعی و فرهنگی را نشر می کند. نظرات سالم شما بنده راکمک خواهد کرد .
تاریخ:سه شنبه 26 مهر 1390-10:13 ق.ظ

محکمه اقای کرزی کاری خودش را انجام داد !

بعد از ماها  کار روی ایجاد یک بحرانی دیگر امروز نتایج  انتخابات را کمیسون اقای کرزی یا محکمه کرزی اعلان کردند .انچه شنیده شد در اکثری ولایات تغیراتی زیادی امده است و کاندیدان تازه معرفی شد از طرف این محکمه..

از جمله در خودی کابل جالب اینجا است که این محکمه جمیل کرزی را در ردیف برینده گان این اعلان نتایج با ارای بلند اعلان کردند .

حالا محکمه کاری که برای شان سپرده بود بسیار به خوبی انجام داد اما اینکه حالا در این کشوری بد بخت ومحروم چه وضعیت دیگر بیاید معلوم نسیت وبرای ریس جمهور هم ایجاد بحران و نگرانی هم مطرح نبوده است و نمی دانم ریس دراین کشور چه می انجام دهد  با این کار خودش .   معلوم شد که کمیسون مستقل انتخابات فیصله های شان هیچ اهمیت نداشته است برای ریس جمهور.

وانچه مهم است این است که ایا این محکمه از صلاحیت قانونی برخورداربوده است ؟ ایا در قانون اساسی افغانستان از  ایجاد این محکمه   تذکر داده شده است برای رفع مشکل امروز ؟ انچه  به باوری  حقوق دانان عنوان شده است  ایجاد این محکمه غیری قانونی است و جایگاهی قانونی ندارد واین کاری ریس  جمهور نهایت پشت پا زدن به قانونی اساسی افغانستان است ودر حقیقت ریس جمهور مدافع و مسولیت دارند تا ازقانون اساسی کشور حمایت و حراست کند اما حالا ریس جمهور خودش از قانون پیش حرکت کرده است یعنی مافوق قانون اساسی !

مشکل اساسی افغانستان این است به باوری من که قانون مداران و سیاست مداران ما چیزی بنام قانون اساسی نمی شناسد  واگر می شناسد چرا عمل نمی شود به این قانون اساسی ؟ و قانون اساسی را هر نهاد و هر شخص در این کشور به نفع خودش تفسیر می کند این کار خودش مشکل ایجاد می کند.

وضعیت فعلی افغانستان نگران کننده است .

خروج نیروهای خارجی ، گسترش ووسعت جغرافیای جنگ در این سرزمین ، تهاجم فرهنگی ومتزلزل شدن باورها واعتقادات مردم ، فقر بیکاری و ده ها مشکل دیگر دامنگیری ملت مظلوم افغانستان شده است و این ملت بد بخت سالیان سال قربانی سیاست    های    خارجی وبرخوردی صلیقه ای در عرصه قانون  و حکومت داری شده است.  و هیچ دلیلی را ندارد  این  حکومت برای رفع و مشکلات این ملت که  در طول این ده سال یک حرکت  ملی را  در نهادینه کردن قانون و تطبیق ان در این کشور ایجاد کرده است . بلکه برعکس فرهنگ قانون شکنی را در این کشور نهادینه کرده است .

خدا یا !  به حال این ملت مظلوم بیچاره توجه بفرما !

خدا ان ملتی را سروری داد     که تقدیرش به دست خویش بنویشت.

نوع مطلب : سیاسی شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات