اخضرات ادرس که دیدگاه سیاسی، دینی ، اجتماعی و فرهنگی را نشر می کند. نظرات سالم شما بنده راکمک خواهد کرد .
تاریخ:شنبه 26 آذر 1390-10:20 ق.ظ

طالبان در افغانستان به قدرت باز می گردد !؟

به گزارش روشنگر، روزنامه القدس العربی روز 26/7/ 2011 درمقاله ای با عنوان "طالبان در افغانستان به قدرت باز می گردد" نوشت: نظامیان آمریکایی عقب نشینی خود را از افغانستان همان گونه که باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا دو هفته پیش اعلام کرد، آغاز کردند تا درحقیقت روند عقب نشینی بعد از دو سال تکمیل شود..
اما سختی ها و مشقت های دولت آمریکا به علت حملات بسیار زیادی که گروه طالبان علیه نیروهای ناتو انجام می دهد و همچنین به علت افزایش عملیات ترور علیه شخصیت های بلندپایه ونزدیک به رئیس جمهوری بسیار زیاد می شود.

روزنامه القدس العربی ادامه می دهد: عقب نشینی آمریکا از افغانستان به منزله پیروزی این نظامیان نیست بلکه دلیل واضحی برای تسلیم شدن در برابر شکست است پیروزی یعنی اینکه ماموریتی را که برای اجرای آن این نیروها به افغانستان آمده بودند به طور کامل به اجرا در آورند.

این روزنامه می افزاید: جنبش طالبان در حال حاضر بر بیش از دوسوم از خاک افغانستان تسلط کامل و تام دارند و درعین حال بقیه مناطقی را که نیز تحت سیطره دولت حامد کرزای است با حملات سنگین بر نیروها و پایگاه های افغانی تهدید می کنند. شاید یکی از بزرگترین ضربه هایی که طالبان به دولت کرزای وارد کرده ترور احمد ولی مسعود برادر حامد کرزای و بعد از مدتی هم ترور محمد خان مشاور وی آن هم در منزلش در کابل بود.

این به گونه ای است حرکت طالبان فقط به کشتن برادر کرزای بسنده نکردند بلکه جنازه اش را نیز منفجر کردند و حتی توانستند از طریق یکی از محافظان شخصی اش وی را به قتل برسانند که این خود می تواند دلیل قدرت آنان در رسیدن به مسئولان افغانی باشد. به نوشته القدس العربی، پروژه آمریکا در افغانستان با سرعتی مثال زدنی بعد از ده سال اشغال درحال متلاشی شدن است و اظهارات اوباما مبنی بر عقب نشینی از خاک این کشور خود بزرگترین ضربه ای است که متوجه وی شده است. این روزنامه عرب زبان درپایان می نویسد: جنبش طالبان ثابت کرد که یک حرکت وگروه بسیار قوی در افغانستان است به گونه ای که دولت آمریکا را مجبور به انجام مذاکره با این گروه کرد و درحقیقت آمریکا را به شکست کشاند.
نوع مطلب : سیاسی شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات