اخضرات ادرس که دیدگاه سیاسی، دینی ، اجتماعی و فرهنگی را نشر می کند. نظرات سالم شما بنده راکمک خواهد کرد .
تاریخ:جمعه 6 بهمن 1391-06:31 ب.ظ

پیامبراعظم(ص) محور وحدت امت اسلامی


خجسته میلاد پیامبررحمت و زیبایی ها، ابرمرد تاریخ بشریت، حضرت محمدمصطفی(ص) و فرزندش امام جعفرصادق(ع) برهمه شیفتگان وحدت و عدالت تهنیت باد!

بدون شک  تصویری که خداوند در قرآن کریم  از پیامبران خویش ارایه می دهد، اگر به درستی دقت شود به خوبی روشن خواهد شد که زندگی پیامبران الهی، افزون بر پندگیری، سرمشق قرار دادن آنان و برای دست یابی به کمالات و رشد معنوی در زندگی   و بهره گیری ازدستورت آنان مسیر تکاملی خویش را می پیمایند.
بی گمان اگر خداوند حضرت آدم(ع) را قابل آن دانسته که همه اسمای حسنای خویش را در سرشت وی به ودیعت گذارد و او را بدان فضیلت و کرامت در مقام خلافت خویش قرار دهد، حضرت پیامبر اکرم(ص) کسی است که تمام این نام های نیک و اسمای حسنای الهی را در حد کمال آن ظهور و بروز داده است.  موضوع وحدت وهمدلی در جهان اسلام یکی از موارد مهم وحیاتی است . امروز جهان اسلام دریک وضعیت نابسامانی   قرار دارد، امت اسلامی در سراسری گیتی با هم مشکل دارند .. 


ادامه مطلب

نوع مطلب : سیاسی 

تاریخ:یکشنبه 1 بهمن 1391-12:44 ب.ظ

چانه زنی رئیس جمهور کرزی، با همتای امریکایی شان!

مدتی قبل رئیس جمهور کرزی طی یک سفر رسمی به امریکا رفت و با مقامات بلند پایه امریکا از جمله بارک اوباما رئیس جمهور آن کشور دیدار و کفتگو کردند. اهداف عمده این سفر که از قبل اعلان شده بود موارد مهمی از قبیل نیروهای آمریکا از افغانستان بعد از 2014، واگذاری کامل زندان بگرام به نیروهای امنیتی افغان تجهیز و تقویت نیروهای رزمی افغانستان تصریح روند مصالحه بانیروها مخالف دولت، تعهد مالی و اقتصادی امریکا بعد از سال 2013 محور عمده صحبت ها ی ای دو رهبر را تشکیل میداد. این سفر در حالی صورت گرفت که خوشبینی ها  و نظریات متفاوت را کارشناسان سیاسی و اپوزیسیون دولت مطرح نمودند.


رئیس جمهور کرزی در مدت که در آمریکا حضور داشت طی جلسات متعدد  با مقامات امریکایی و خاصتأ رئیس جمهور اوباما بر سر امضاء پیمان امنیتی و ایجاد پایگاه های امریکا در کشور و امتیاز گرفتن از جانب امریکا چانه زنی نموده است ولی رئیس جمهور کرزی در این چانه زنی ظاهرأ موفق نبوده است. آنچه که مردم افغانستان  خوشبینی هاو انتظارت زیادی را  از این سفر داشتند برآورده نشده است ولی در کل روی هم رفته...


ادامه مطلب

نوع مطلب : سیاسی شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic